3 * 5 nejčastějších chyb při hubnutí

3. července 2011 v 9:37 | Lentilka |  Fitness

ZANEDBANÉ ROZCVIČENÍ
Lidé často vynechávají rozcvičení a strečink, čímž zbytečně zvyšují riziko zranění. Posilováním se svaly zkracují, stávají se pomalejší a ztuhlejší. Přitom stačí 10 minut na aerobním trenažéru (rotopedu, běžeckém pásu,...)!

ŠPATNÉ DÝCHÁNÍ
Člověk, který cvičit začíná a nemá trenéra, dýchá opačně nebo nedýchá vůbec. Organismus potřebuje ale pro svůj výkon kyslík. A jak je to správně? Nádech přichází ve fázi uvolňovací a výdech ve fázi pracovní.

CVIČENÍ S NESPRÁVNÝMI ZÁTĚŽEMI
Ženy ze všech stran slyší: "Cvičte s malou zátěží, nebo vám porostou svaly." A já je musím uklidňovat a vysvětlovat složitost růstu jejich svalů a fakt, že při úpravě stravy a přiměřené aerobní aktivitě svaly posilováním se zátěží pouze získají tvar! Cvičení s příliš vysokou zátěží vídám zase u mužů. Zejména začátečníci se snaží co nejrychleji cvičit s váhami srovnatelnými se zátěžemi zkušených cvičenců, a pak riskují přetrénování.

NEPŘESNÉ PROVÁDĚNÍ CVIKŮ
Řada začátečníků přichází do posilovny s různými dysbalancemi svalů. Ty se při nesprávném cvičení jenom prohlubují a umocňují. Striktní pohyb také více stimuluje procvičované svalstvo, které lépe reaguje na zátěž, a tudíž se zpevňuje. Cvičení břišních svalů může být příkladem. Švihovým pohybem se aktivují především ohybače kyčle, přičemž břišní svaly hrají až ,,druhé housle".

NEVHODNÁ STAVBA TRÉNINKU
Skladba tréninku závisí na potřebách, možnostech a cílech cvičení jedince. Základem u začátečníků je procvičení všech svalových partií těla v jedné tréninkové dávce směrem od centra k periferiím těla. Neinformovaný člověk však chaoticky přebíhá od jednoho stanoviště ke druhému a takový trénink je v podstatě k ničemu.
Tento článek je vipsán z Časopisu Dieta :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama