Rozdíl mezi Scene a Emo

16. července 2011 v 16:27 | lentilka |  Scene
Scene a Emo
Jaký je v tom rozdíl ?
Víte, kde vznikl tento styl? Nebo hlavní znaky jak poznáte scene girl/boy ? Tady je něco málo s historie. Když jen tak brouzdáte po internetu, určitě jste se setkali s fotkami krásných holek a kluků s výrazným nalíčením a pestrým, barevným oblečením. Tak přesně to jsou oni, scene kids.


Scene (vyslovuje se 'sín') je styl, jehož původ není přesně znám. Pravděpodobně je ale z Japonska, tomu odpovídá i obliba anime seriálů.

Tito lidé na rozdíl od emařů život berou s radostí a jsou optimisti. Život milují a váží si ho, černé kombinace oblečení je u scene out, naopak milují barevné a výstřední oblečení, se šílenými kombinacemi. Dalším velkým rozdílem je i hudební vkus. Mnoho ze scene lidí také často chodí na nejrůznější koncerty, a to nejen na ty velké, ale i s partou do klubů. Asi největší rozdíl mezi emařema a scene kids je v tom, že poslouchají hardcore nebo punk, výjimkou, ale není ani metal, nebo rap. Mezi scene kids (a to je jedna z věcí společná s emem) je velmi rozšířené vegetariánství. Scene kids můžete také poznat podle stylu mluvy, kterou používají. Mnohokrát u nich slyšíte slova, jako ,,woow,,wrrrw,,bang bang,,. Vlastní slova si i vymýšlejí a o originalitě je scene především.

Vlasy mají střižené vesměs jako emaři. Ale emo účes se od scene v mnohém také liší. Scene lidi mají barevné proužky, leoparda a nebo coontails. Jejich styl se jednoduše pozná i v módě. Nosí uplé barevné džíny, trička s Hellou Kitty, nebo jakékoliv trička, která jsou pořádně trhlá a šíleně barevná. Boty nosí vždy pohodlné (např.:Converse). Doplňků je velká škála a myslím, že si vybere jak holka, tak i kluk. Piercing je také povolený a není určené, kam si ho přesně dát.

Nemůžu ti přesně dát návod jak se oblíkat nebo upravovat, prostě buď sám/sama sebou. Cílem tohoto stylu je hlavně šokovat a být co nejvíc barevný a veselý. Scene kids, jsou velmi veselí.
Zdroj SceneGirl
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama