Prosinec 2011

Veselé Vánoce

24. prosince 2011 v 16:50 | Lentilka |  My Diary
Tákže je tu Den na který se děti těší nejvíc :)
Ráno se probudíte jdete snídat Vánočku :)
Zdobit stromek ;)
Oběd zelná neboli rybý polívka :)
Odpoledne procházka :)
večer dárky :)
A potom jenom jedno slovo Díky ♥ ♥ ♥

Krásné Vánoce přeju všem :)


Styl podle Boba Marley

8. prosince 2011 v 17:42 | lentilka |  Móda
Asi ste pocítily to že kolem vás chodí sousta lidí v Rasta barvách.Někomu se líbí někomu ne.Ale kdy se tenhle styl vzal ? Tento styl je vytvořen podle Boba Marley.Ale dlouho se neoběvil a nezahltil ulice jako teď.až po tom co v Československo má superstár.Se oběvil Šeps.Všichni viděly a zdálo se jim fajn měl barevnou čepičku.Ve stylu rasta.A najednou se s toho stala moda.Začaly chodit lidi v Rasta barvách....
Bob Marley
Něco o něm aby sme věděly.Kdo už to alspoň byl.Často se na něj totiž zapomíná :)
V šestnácti letech začal profesionálně zpívat. O rok později v triu s kamarády Bunnym Livingstonem (Bunny Wailer) a Peterem McIntoshem (Peter Tosh) pod názvem Teenagers (později též Wailin' Rueboys) nahrávali ve studiu Leslieho Konga svůj první singl Judge not.

V roce 1965 pod názvem Wailers (Kvíleči) podepsali smlouvu s vydavatelstvím Island, kde vydali několik dalších singlů. V roce 1966 se oženil s Ritou Andersonovou a společně odjeli do USA, kde Bob nevydržel ani jeden rok. Když se vrátil na svou milovanou Jamajku, založil vlastní vydavatelství - Wailin' Soul.

V roce 1969 se v základech změnil Bobův život, neboť on a celá kapela přijali rastafariánskou víru. Wailers vydávali dál a v rytmu reggae, k němuž se dopracovali přes ska začátky. Rok 1974 se stal rokem, kdy z kapely odešel Peter Tosh i Bunny Livingstone a on byl donucen postavit nové Wailers (nyní přejmenované na Bob Marley & Wailers) včetně ženského pěveckého tria s Ritou v čele. Díky úspěchu s albem Natty dread se z něj stala hvězda celosvětového formátu.

Když se v roce 1978 zranil při fotbalu, lékaři u něj zjistili zhoubné rakovinné bujení (patrně po otci zdědil predispozice k rakovině kůže.Byla mu nabídnuta operace, kterou odmítl, protože rastafariánská víra neuznávala "zásahy do lidského těla". Bez ohledu na horšící se zdravotní stav stále koncertoval.

Poslední vystoupení se odehrálo 23. září 1980 v Pittsburghu v rámci Uprising tour. Poslední píseň dozpíval s vypětím sil. Když se konečně rozhodl s nemocí bojovat a podstoupil radikální chemoterapii, při níž přišel o osm let nestříhané dredy, bylo už příliš pozdě. Při kondičním běhu v newyorském Central Parku v roce 1980 zkolaboval. Rakovina se rozšířila do jeho mozku, jater i plic.

emřel 11. května roku 1981 v nemocnici v Miami na Floridě,
Jeho poslední slova synovy.Byly tyto.Za peníze si život nekoupíš.


Rasta Moda


Kamarádka..

6. prosince 2011 v 19:33 | lentilka |  My Diary
Milujem ho!
Jej kamarátka: On je pre teba ten pravý!
po pol roku...
Ona: Nenávidím ho!
Rozišiel sa so mnou!
Jej kamarátka: Ja som to vedela.Vždy som hovorila, že je to debil! :D
Jo tak to bejvá ;):D

No jo to sme celé my

6. prosince 2011 v 19:26 | lentilka |  My Diary
Krásná slova muže: "Ony spí v našich vytahaných tričkách a trenkách - vypadají v nich roztomile. Ony mají rády, když je líbáme beze slov. Ony se fintí dvě hodiny a pak říkají: "To jsem zvládla dnes nějak rychle, co?" Ony mají rády, když jim navlíkáme ponožky. Ony se neumějí prát a s námi se cítí v bezpečí. Ony se nás ptají, jakou barvou si mají nalakovat nehty. Ony usínají v tu nejlepší chvíli. ...Ony mají rády, když je hladíme po vlasech. Ony nás s nadšením tahají na nákupy a přitom vědí, že to nenávidíme. Ony mají rády, když je nosíme na rukou a přitom řvou ať je dáme dolů, protože jsou těžké. Mají rády, když jim kupujeme spodní prádlo. Ony vědí, kdy bude 147 rande. Vždycky chtějí, aby jsme se vrátili po 5 minutách po hádce. Pořád se nám hrabou v mobilu a žárlivě se ptají "A kdo to je?" Pokaždé čekají na sms na dobrou noc. Mají rády, když uklízíme v bytě, myjeme nádobí a vaříme večeři. Chodí do klubu s kamarádkami jen proto, abysme se o ně báli, žárlili a volali jim každou půl hodinu. Mají rády kafe do postele a sprchu ve dvou. Říkají o nás všechno svým kamarádkám! Ony nás chytají a zavírají oči, když koukají na horory. Koupou se pouze v bublinkové koupeli. Zapínají hudbu naplno, běhají po bytě jen v tričku a kalhotkách a zpívají do kartáče na vlasy, když je nikdo nevidí. Občas nezvedají telefony a pak se vymlouvají na to, že spali nebo neslyšeli. Ony nepřežijí bez fénu a žehličky na vlasy. Ony vědí, že my - chlapy - bez nich nemůžeme žít...♥


Mít tak tu fodku s ♥ ♥ ♥

Všude jsou Vánoční výlohy,ale já nemám nakoupenej jedinej dárek (deprimující)..

1. prosince 2011 v 19:49 | Lentilka |  My Diary
No tak to je tady...Vánoce v plném proudu všichni se ladí do krásného duchu vánoc i když ám snížek zatím epřišel tak i přesto všichni nakupujou dárky.Já se nemám.Taťulda mi dá peníze až týden před štědrým dnem.To bude teda zajímavý.Všichni višilujou co komu koupí a co mají nakoupeno.A já nemám nic.No nádhera***No tak to tak vypadá zajímavě letos nic nestíhám škola mě žene protože budu přestupovat .... k tomu vánoce no krásně se to nakupilo....
Ale jinak mám vánoce tento rok jak to vypadá..na háku.Ani věnec doma nemáme no to je super ..

Kdo by si takov vánoce nepřál MrkajícíSmějící se
letos to trochu nestíhám :)